Vládní reformy

sobota 2. říjen 2010 09:37

Je až neuvěřitelné s jakou odvahou se pouštějí Naši vládnoucí do slibovaných reforem. Bývalo zvykem v českých krajích, že se reformy naslibovaly, ale již jejich realizace, nebyla taková jako plány.

Současná vláda, a jak si sama i říká „vláda reforem“ je jiná než ty předešlé. Reformy jsou také hlavním cílem, ale jejich realizaci a odhodlání je plnit je jiné. Každý den se objeví zpráva na toto téma „co se seškrtá a co zdraží“. Druhý den je již vše jinak „škrtat se nebude, tak jak se myslelo, ale jinak a zdražovat se tedy bude jenom něco“. No prostě „U nás v Kocourkově“.

Snížíme podnikatelům odvody, skvělá zpráva, ale zvýšíme (respektive) dorovnáme spodní hladinu DPH. A kdo podnikatelské sféře dorovná ztráty na trhu a marže o které přišli, z důvodů ne pro ně chybných rozhodnutí? Zdražíme elektřinu, ale poté uděláme výjimku přes výjimku (jak je v našem kraji zvykem). U Nás se tak nějak pořád žije na výjimky. Nebo se prostě budou hledat peníze do pokladny tak, že snížíme počty státních zaměstnanců, anebo jim tedy snížíme mzdy o x %. Ovšem odbory se vzbouří a tak to odložíme opět o rok. No jak říkají „vláda reformní politiky“. Přitom právě podnikatelská sféra volá po regulacích ve státním sektoru na které vydělává. Je čas si tak nějak uvědomit, že se může stát, že vzhledem ke všem těmto regulacím, Nám ty podnikatelé začnou podnikat někde jinde, a daně odvádět také někde jinde.

Proč si již konečně nepřestaneme hrát na šetření a opravdu nezačneme šetřit? Myslím si, že již je konečně čas, aby si lidé uvědomili, že to jsou vše jen lži a že ve skutečnosti se prostě nic nemění a dluh roste. Pokud se podíváme na graf změn meziročního zadlužení (2008 – 2009), tak v růstu dluhu jsou již na tom jen čtyři země hůře, a z toho jedna je již před státním bankrotem.

Je čas si uvědomit, že se nic neděje, a že tato vláda je slabá již od samého začátku, neboť ústupky, které udělal současný premiér v podobě uvolnění nejdůležitějších ministerských křesel, je  pro  něj v rámci vyjednávání jakékoli změny,  předem odsouzeno k zániku.

A tak v tomto zoufalství se mi chce aspoň na závěr zvolat staré „Lidé bděte“.

Pavel Kopecký

Pavel Kopecký

Pavel Kopecký

Rád bych zde glosoval dění ve společnosti. Chtěl bych dát do blogu svůj ekonomický a filozofický pohled na současný a hlavně budoucí vývoj ve společnosti.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora