Pořád to nestačí……

sobota 5. březen 2011 13:17

Ve svých starších článcích neustále píši o potřebách společností s jasným ekonomickým cílem.

Co se ale děje nyní v naší malé zemičce, je neuvěřitelné. Skupiny lidí, kteří systematicky tuto zemi rozkrádali dvacet let, se nyní smějí, skupují velké společnosti a baví se na úkor celého národa. Již po několikáté, doplácí malý český človíček na chybějící peníze ve státním rozpočtu. Opětovně se zvyšují náklady domácností a již po několikáté se tvoří balíček úspor, který nemá žádný ekonomický podtext. Ale jen jedno jediné, aby český zaměstnanec zaplatil díru, kterou "někdo" (píši úmyslně někdo), "někdy" vytvořil a "nikdy" nebyl dohnán k zodpovědnosti a postaven před soud. Jak je možné, že si říkáme právní stát, když se právně vůbec nechováme? Jak je možné, že se nic neděje a my poplatníci, vše musíme opět zaplatit? Jak je možné, že to nikomu nevadí? Kde je ta národní hrdost?

 

Takže bez problémů si každý z nás v letošním roce a v následných šáhne pěkně do svých kapes ještě více. Cožpak v této zemi není již málo věcí zdaněných? Zaměstnanec zaplatí daň z peněz, které si vydělal, zaměstnavatel zaplatí za to, že lidi zaměstnává. Pak se jde do krámu a ze zdaněných peněz si koupíme potraviny, které opět zdaníme. Potřebujete nemovitost, tak si ji koupíte ze zdaněných peněz. Ale každý rok je nutné zaplatit daň z nemovitosti a když ji prodáte, tak opět zaplatíte daň ze zisku, že jste ji prodali. Ale pozor, nemovitost, jste si koupili za již několikrát zdaněné peníze. A tak to jde pořád dokola a já se tedy táží – kde jsou všechny ty peníze, které tečou do státní pokladny? A proč si musíme zase (již poněkolikáté) utahovat opasky? V čem se provinil občan této země, který již dvacet let neustále doplácí na rozkrádání státní pokladny?

Pavel Kopecký

Pavel Kopecký

Pavel Kopecký

Rád bych zde glosoval dění ve společnosti. Chtěl bych dát do blogu svůj ekonomický a filozofický pohled na současný a hlavně budoucí vývoj ve společnosti.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora