Pořád to nestačí……

sobota 5. březen 2011 13:17

Ve svých starších článcích neustále píši o potřebách společností s jasným ekonomickým cílem.

Co se ale děje nyní v naší malé zemičce, je neuvěřitelné. Skupiny lidí, kteří systematicky tuto zemi rozkrádali dvacet let, se nyní smějí, skupují velké společnosti a baví se na úkor celého národa. Již po několikáté, doplácí malý český človíček na chybějící peníze ve státním rozpočtu. Opětovně se zvyšují náklady domácností a již po několikáté se tvoří balíček úspor, který nemá žádný ekonomický podtext. Ale jen jedno jediné, aby český zaměstnanec zaplatil díru, kterou "někdo" (píši úmyslně někdo), "někdy" vytvořil a "nikdy" nebyl dohnán k zodpovědnosti a postaven před soud. Jak je možné, že si říkáme právní stát, když se právně vůbec nechováme? Jak je možné, že se nic neděje a my poplatníci, vše musíme opět zaplatit? Jak je možné, že to nikomu nevadí? Kde je ta národní hrdost?

 

Takže bez problémů si každý z nás v letošním roce a v následných šáhne pěkně do svých kapes ještě více. Cožpak v této zemi není již málo věcí zdaněných? Zaměstnanec zaplatí daň z peněz, které si vydělal, zaměstnavatel zaplatí za to, že lidi zaměstnává. Pak se jde do krámu a ze zdaněných peněz si koupíme potraviny, které opět zdaníme. Potřebujete nemovitost, tak si ji koupíte ze zdaněných peněz. Ale každý rok je nutné zaplatit daň z nemovitosti a když ji prodáte, tak opět zaplatíte daň ze zisku, že jste ji prodali. Ale pozor, nemovitost, jste si koupili za již několikrát zdaněné peníze. A tak to jde pořád dokola a já se tedy táží – kde jsou všechny ty peníze, které tečou do státní pokladny? A proč si musíme zase (již poněkolikáté) utahovat opasky? V čem se provinil občan této země, který již dvacet let neustále doplácí na rozkrádání státní pokladny?

Pavel Kopecký

VesivJóó, Švédsko12:476.3.2011 12:47:54
Petr MachalaTohle ale je"obecně"známo....11:026.3.2011 11:02:07
MirecPokrok určitě je14:175.3.2011 14:17:07
Karel FrnkaJedna velká14:025.3.2011 14:02:40

Počet příspěvků: 4, poslední 6.3.2011 12:47:54 Zobrazuji posledních 4 příspěvků.

Pavel Kopecký

Pavel Kopecký

Rád bych zde glosoval dění ve společnosti. Chtěl bych dát do blogu svůj ekonomický a filozofický pohled na současný a hlavně budoucí vývoj ve společnosti.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

tento blog
všechny blogy